informacje
Światowe Dni Ochrony Środowiska  Wielkopolska 2008
piątek, 27 czerwiec 2008
Konferencja „Klimat i Środowisko”, odbywająca się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, była głównym punktem trwających w Poznaniu krajowych obchodów Światowych Dni Ochrony Środowiska. Organizatorem uroczystości był Minister Środowiska oraz Wojewoda Wielkopolski. W trakcie konferencji zostały wręczone odznaki resortowe „Zasłużony dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Z rąk Janusza Zalewskiego, Podsekretarza w Ministerstwie Środowiska otrzymali je m. in.: Krystyna Poślednia i Arkadiusz Błochowiak, Członkowie Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Czytaj całość...
Tytuł Dobrodzieja Przyrody 2006 przyznany
poniedziałek, 07 maj 2007
ImageWybitny polski naukowiec Profesor Zbigniew Mirek został uhonorowany „Dobrodziejem Przyrody 2006”. Prof. Mirek otrzymał tytuł za niezwykłą wrażliwość i niezłomną postawę w działaniach dla ochrony polskiej przyrody oraz za całokształt pracy dla ratowania tatrzańskiej przyrody.
Czytaj całość...
Dzień Ziemi 2007
sobota, 21 kwiecień 2007
Image22 kwietnia po raz osiemnasty obchodzony będzie w Polsce Dzień Ziemi. Jest to międzynarodowa akcja, która każdego roku skupia uwagę coraz większej liczby uczestników. Wszystkich, którym bliska jest tematyka ochrony środowiska. W tym roku hasłem imprezy jest problem odpadów. Jak segregować śmieci, dlaczego należy to robić, co robić z kłopotliwymi śmieciami, jak bezpiecznie pozbyć się zepsutych urządzeń RTV, AGD czy sprzętu komputerowego?
Czytaj całość...
Światowy Dzień Wody
czwartek, 22 marzec 2007
Image22 marca to według decyzji ONZ z 1992 roku Światowy Dzień Wody. Dodatkowo w 2003 Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ustanowiło lata 2005 - 2015 Międzynarodową Dekadą dla Akcji  "Woda dla Życia". Pokazuje to wielką wagę jaką przykłada się zarówno do problemu dostępności wody dla wszystkich ludzi oraz jej jakości. Tematem tegorocznego Światowego Dnia Wody jest "Działanie wobec niedostatku wody".
Czytaj całość...
Niewygodna prawda triumfuje
poniedziałek, 26 luty 2007
ImageFilm dokumentalny Davisa Guggenheima „Niewygodna prawda” zatriumfował podczas gali tegorocznych Oscarów. Film zagarnął dwie statuetki: dla najlepszego filmu dokumentalnego [co nie było zaskoczeniem] oraz dla najlepszej piosenki [co zaskoczeniem już było i to nie małym].
Czytaj całość...
Apel o powołanie Międzynarodowej Organizacji ds. Środowiska
wtorek, 06 luty 2007
ImageUczestnicy zakończonej w sobotę dwudniowej paryskiej konferencji w sprawie ratowania środowiska naturalnego zaapelowali o powołanie "prawdziwej organizacji międzynarodowej", która wzięłaby na siebie koordynowanie podejmowanych w tym celu międzynarodowych wysiłków. Spotkanie zwołano nazajutrz po ogłoszeniu raportu międzyrządowego panelu ekspertów pracujących pod egidą ONZ, na temat groźnych zmian klimatycznych na ziemi.
Czytaj całość...