informacje
Światowe Dni Ochrony Środowiska  Wielkopolska 2008
piątek, 27 czerwiec 2008
Konferencja „Klimat i Środowisko”, odbywająca się w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim, była głównym punktem trwających w Poznaniu krajowych obchodów Światowych Dni Ochrony Środowiska. Organizatorem uroczystości był Minister Środowiska oraz Wojewoda Wielkopolski. W trakcie konferencji zostały wręczone odznaki resortowe „Zasłużony dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”. Z rąk Janusza Zalewskiego, Podsekretarza w Ministerstwie Środowiska otrzymali je m. in.: Krystyna Poślednia i Arkadiusz Błochowiak, Członkowie Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
 
Podczas konferencji, w której udział wzięli przedstawiciele jednostek naukowo-badawczych, instytucji rządowych i samorządowych oraz organizacji pozarządowych omówione zostały główne tematy, związane z ochroną środowiska, m.in. zagadnienia dotyczące zmian klimatu oraz możliwości wykorzystania źródeł energii odnawialnej.

W trakcie uroczystości został również rozstrzygnięty konkurs dla uczniów na hasło promujące Światowe Dni Ochrony Środowiska – Wielkopolska 2008. Nagrody zwycięzcom wręczyli m.in. Członkowie Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Krystyna Poślednia i Arkadiusz Błochowiak.

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest w ponad 100 krajach. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji w Sztokholmie, która odbyła się 5 czerwca 1972 roku. W Polsce obchodzony będzie po raz 18.

Rok 2008 został ogłoszony w Poznaniu Rokiem Klimatu i Środowiska. Poza obchodami Światowych Dni Ochrony Środowiska, w dniach 1-12 grudnia 2008 r. w stolicy Wielkopolski odbędzie się XIV Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z IV Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (COP14). Będzie to największa konferencja w historii naszego kraju. Weźmie z niej udział ponad 10 tys. delegatów ze 190 państw.

Źródło: wielkopolska.mw.gov.pl
 

Reklama

W naszej ofercie jest nauka plywania dla doroslych krakow, reszta też was zainteresuje.

Bardzo dobry, ciekawy i rozrywkowy klub studencki lublin zaprasza na imprezy do siebie.