informacje
Forum Wyszehradzkie o ekologii
piątek, 27 czerwiec 2008
W Jachrance pod Warszawą zakończyło się V Forum Regionów Państw Grupy Wyszehradzkiej, poświęcone odnawialnym źródłom energii.
Czytaj całość...
Gorbaczow i Kofi Annan na konferencji w sprawie energii
czwartek, 29 maj 2008
Zmiany klimatyczne stanowią zagrożenie dla środowiska, lecz także dla pokoju i bezpieczeństwa w krajach walczących o zasoby. To zdecydowane ostrzeżenie wygłosił Kofi Annan na konferencji zorganizowanej we wtorek przez parlamentarną Komisję Energii. Uczestniczyli w niej również Michaił Gorbaczow i przewodniczący Parlamentu, Pöttering. Niemiecka posłanka Angelika Niebler z EPP-ED, która przewodniczyła posiedzeniu, podkreśliła, że nie tylko Europa, ale i cały świat, musi inwestować w technologię.
Czytaj całość...
Ekopapież: Czy Benedykt XVI jest zielony?
czwartek, 06 wrzesień 2007

ImageBenedykt XVI jest pierwszym ekopapieżem - ogłosiły media po spotkaniu Ojca Świętego z młodzieżą pod Loreto.

Czytaj całość...
Ekologiczne nawyki od najmłodszych lat
poniedziałek, 28 maj 2007
ImageW Szkole Podstawowej nr 2 w Rzeszowie wychowuje się uczniów wrażliwych ekologicznie i dbających o przyrodę. Szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Program ekozespołów w mojej szkole i przedszkolu”. Koordynowany przez Agnieszkę Bator, Julite Bielską i Dorotę Trzynę, nauczycielki z "2”. W ochronę środowiska zaangażowała się tu setka uczniów.
Czytaj całość...
Radni PiS chcą zakazać dystrybucji foliowych jednorazówek
wtorek, 22 maj 2007
ImageTony foliowych toreb fruwają po całym mieście - alarmują łódzcy radni Prawa i Sprawiedliwości. Zaśmiecają Łódź, fatalnie wpływają na środowisko, trzeba je jak najszybciej zastąpić ekologicznymi, papierowymi torbami. W jaki sposób? Według radnych PiS, trzeba prawnie zakazać dystrybucji jednorazówek. Czy to się może udać...?
Czytaj całość...
Posłowie bawią się za publiczne pieniądze
sobota, 19 maj 2007
ImagePrzejazdy konnymi bryczkami i rejs statkiem - to nie program wycieczki, ale wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji ochrony środowiska. Posłowie pojechali za publiczne pieniądze do Sławska w Lubuskiem - dowiedział się "Fakt".
Czytaj całość...
Łódź zrobi sobie rzekę
sobota, 12 maj 2007
ImageZ płytkiego kanału ściekowego powstanie rzeka jak się patrzy, czysta, z meandrami i stawami. A wzdłuż niej - nowe zielone tereny rekreacyjne i kąpieliska. Dzięki temu poprawi się mikroklimat w mieście - zapewniają naukowcy
Czytaj całość...
Ekologia w internecie
środa, 09 maj 2007
ImageMinisterstwo Środowiska uruchomiło internetowy System Informacji Prawnej "Środowisko i Gospodarka Wodna".
Czytaj całość...
Ochroniliśmy Słowackie Tatry Wysokie!
czwartek, 26 kwiecień 2007
ImageSłowacja — Aktywiści Greenpeace skutecznie zablokowali wyrąb lasu w dolinach Cichej i Koprowej w Tatrzańskim Parku Narodowym.
Czytaj całość...
Kolejne naturalne kapielisko
czwartek, 19 kwiecień 2007
ImageRozpoczyna się kolejny etap odtwarzania koryta rzeki Sokołówki. Budowany będzie zbiornik "Żabieniec", położony przy ulicy o tej samej nazwie. Z kolei w okolicach Lasu Łagiewnickiego powstanie sieć sezonowych zbiorników retencyjnych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 16