informacje
Fundusze ekologiczne w Polsce
czwartek, 30 sierpień 2007

ImageJeszcze w tym roku w Polsce pojawią się fundusze ekologiczne. Inwestują one w spółki, które są przyjazne dla środowiska. Fundusze wprowadzi u nas holenderska firma asset management Robeco należąca do największych tego typu firm na terenie Europy. Andrzej Cytrycki, dyrektor marketingu Robeco zapewnia, że w Polsce pojawiło się zainteresowanie takimi produktami.

Czytaj całość...
Naukowcy przestrzegają przed skutkami likwidacji funduszy ochrony środowiska
wtorek, 08 maj 2007
ImageLikwidacja wojewódzkich funduszy ochrony środowiska, przewidziana w ramach reformy finansów publicznych, zagrozi terminowemu wywiązaniu się Polski z zobowiązań dotyczących ochrony środowiska przyjętych w Traktacie Akcesyjnym - uważają ekonomiści zajmujący się sprawami środowiska.
Czytaj całość...
Małe gminy bez funduszy na środowisko
piątek, 04 maj 2007
ImagePo likwidacji Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, małe gminy wiejskie nie będą miały na kogo liczyć w potrzebie - uważa nasza czytelniczka.
Czytaj całość...
Samorządy mówią nie likwidacji funduszy
piątek, 04 maj 2007
ImageBędzie mniej pieniędzy na ekologię. Resort finansów kierowany przez Zytę Gilowską chce zlikwidować wszystkie fundusze ochrony środowiska.
Czytaj całość...
Blisko 200 mln euro na inwestycje środowiskowe
piątek, 27 kwiecień 2007
Image197 mln euro, czyli 763 mln zł ma być przeznaczone na inwestycje związane z ochroną środowiska w latach 2007-2008 - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda. Jedna czwarta tej kwoty, 49 mln euro ma pochodzić z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Pieniądze pochodzą z sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw (SPO WKP).
Czytaj całość...
Pieniądze na ochronę przeciwpowodziową Noteci
środa, 11 kwiecień 2007
ImageKujawsko- Pomorskie otrzymało z budżetu państwa ponad 3 mln zł na ochronę przeciwpowodziową. Pieniądze zostaną wydane na regulację stanu wód w zlewni Noteci. W ubiegłym roku na realizację „Programu dla Odry 2006” województwo kujawsko-pomorskie otrzymało 300 tyś. zł, w tym - aż 10 razy więcej - 3 mln 337 tys. zł. Lokalne władze się cieszą, choć wiadomo, że potrzeby są znacznie większe.
Czytaj całość...
MŚ: błędy we wnioskach, tylko 7 projektów dostanie pieniądze
poniedziałek, 02 kwiecień 2007
ImageZ 681 polskich projektów "środowiskowych" zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach pomocy dla krajów europejskich, tylko 7 otrzymało promesę dofinansowania w Brukseli - poinformował minister środowiska Jan Szyszko. Chodzi o dotacje dla inwestycji w zakresu ochrony środowiska, dostępne w ramach tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Czytaj całość...
Większe fundusze na ekologię
wtorek, 27 marzec 2007
ImageW zeszłym roku polskie firmy dostały z Unii tylko 21 mln zł na inwestycje ekologiczne. W tym ma to być 15 razy więcej. Do końca 2006 roku Narodowemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udało się wypłacić firmom, inwestującym w urządzenia proekologiczne, zaledwie 21 mln zł z ponad 790 mln zł dostępnych na lata 2004 - 2006. W 2007 roku ma wypłacić 335 mln zł, czyli ponad 15 razy więcej.
Czytaj całość...
140 mln euro pożyczki dla dorzecza Odry
piątek, 23 marzec 2007
ImageBank Światowy przyznał Polsce pożyczkę, która ma częściowo sfinansować projekt regulacji dorzecza Odry, poinformowała instytucja w czwartkowym komunikacie. "Zarząd Banku Światowego zaakceptował pożyczkę w wysokości 140 mln euro na współfinansowanie projektu rządowego regulacji dorzecza Odry. Projekt ma zapobiec katastrofom wywołanym dużymi powodziami" - napisano w komunikacie.
Czytaj całość...
EkoFundusz - dla zdrowszego środowiska
piątek, 23 luty 2007
ImageW ciągu ostatnich 50. lat ludzkość zużyła więcej energii, niż w całej historii. Ponad 80% wytworzone zostało poprzez spalanie paliw kopalnianych, co spowodowało uwolnienie do atmosfery dużych ilości CO2. Jego stężenie wzrosło o 30%, co przyczyniło się do ocieplenia klimatu Ziemi. Ocieplenie klimatu to obecnie największy problem ludzkości związany z ochroną środowiska.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 13