informacje
Czy mapa potencjalnych konfliktów pozwoli uniknąć kolejnej Rospudy?
czwartek, 17 maj 2007
ImageZapraszamy inwestorów, decydentów i miłośników przyrody na strony internetowe WWF Polska. Od dziś znajduję się na nich interaktywna mapa Polski z graficznie zaznaczonymi obszarami Natura 2000 wraz z opisem zagrożeń dla przyrody na tych obszarach wynikających z dużych, nieodpowiednio zaplanowanych inwestycji.
Czytaj całość...
Jak chronić obszar Nietoperek?
piątek, 27 kwiecień 2007
ImageProponowany obszar Natura 2000 "Nietoperek" to teren niezwykły. Łączy w sobie wartości przyrodnicze i historyczne. Ponieważ walory te mogą przyciągać rzesze turystów – mogą też stanowić dla lokalnych społeczności ważne źródło dochodów. Jednak jak znaleźć złoty środek – wykorzystać możliwości stwarzane przez system poniemieckich fortyfikacji, a jednocześnie nie dopuścić do strat przyrodniczych i zatrzymać postępującą dewastację zabytkowych obiektów?
Czytaj całość...
Nadrabianie zaległości w programie Natura 2000
piątek, 26 styczeń 2007
ImageMinister środowiska Jan Szyszko zapewnił w czwartek w Sejmie, że trwają prace nad ustaleniem obszarów europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000, a wszystkie zaległości będą nadrobione zgodnie z harmonogramem przedstawionym w lipcu Komisji Europejskiej. Posłowie wysłuchali informacji ministra na temat realizacji w Polsce Natury 2000. Przypomnijmy, że Komisja Europejska zarzuca nam spore opóźnienia w wyznaczaniu obszarów sieci.
Czytaj całość...