informacje
Trzecia część raportu IPCC
poniedziałek, 07 maj 2007
ImageŚwiat musi do 2050 roku zredukować roczną emisję dwutlenku węgla o 50-85 proc. w stosunku do obecnego poziomu, by opanować globalne ocieplenie - napisano w przyjętej 4 maja, w Bangkoku trzeciej części raportu IPCC. W dokumencie Międzyrządowego Panelu ONZ ds. Zmian Klimatycznych  podkreślono także, że aby nie dopuścić do większego wzrostu temperatury niż o 2 stopnie C w stosunku do lat 1980-1999, trzeba będzie wydawać 0,12 proc. światowego produktu krajowego brutto.
Czytaj całość...
Druga część raportu IPCC
piątek, 06 kwiecień 2007
ImageDziś w Brukseli odbyło się spotkanie Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), podczas którego podpisano i opublikowano drugą część raportu dotyczącego zagrożen powodowanych przez globalne ocieplenie. Raport zostanie wysłany do przywódców światowych mocarstw przed szczytem G8, który ma się odbyć w dniach 6-8 czerwca tego roku w niemieckim mieście Heiligendamm. Pierwszą część raportu IPCC opublikowało na początku lutego.
Czytaj całość...
Raport IPCC
sobota, 03 luty 2007
ImageTemperatura na Ziemi wzrośnie o 1,8-4 stopnie Celsjusza do końca tego wieku - napisano w opublikowanym raporcie Międzyrządowego Panelu ONZ ds. Zmian Klimatycznych (IPCC). Według autorów dokumentu, temperatura na Ziemi będzie rosnąć o mniej więcej 0,2 stopnia na 10 lat z powodu dotychczasowej emisji gazów cieplarnianych, ale jeśli zanieczyszczenie środowiska będzie postępować, do końca wieku może wzrosnąć nawet o 6,4 stopnia. IPCC uważa za "bardzo prawdopodobne", że takie zjawiska jak gwałtowne ulewy, cyklony, susze i niespodziewane fale upałów będą występować coraz częściej.
Czytaj całość...
Raport IPCC, który zatrzęsie światem
czwartek, 25 styczeń 2007
ImageJuż 2 lutego br. w Paryżu IPPC, czyli Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu, przedstawi raport, sporządzony przez blisko 600 naukowców z ośrodków naukowych całego świata. To może być bomba, która zmieni życie ludzi i działania polityków - twierdzą autorzy przygotowujący gigantyczny dokument o globalnej zmianie klimatu. Zawarte  w nim wnioski wieszczą ocieplenie, podniesienie poziomu oceanów, topnienie lodowców, susze i pożary na zmianę z gwałtownymi deszczami i huraganami.
Czytaj całość...