informacje
Polska nie będzie prowadzić prac w Dolinie Rospudy
środa, 05 wrzesień 2007

RospudaW liście przesłanym do Trybunału Sprawiedliwości UE Polska zobowiązała się, że nie będzie prowadzić budowy obwodnicy Augustowa na chronionych programem Natura 2000 obszarach Doliny Rospudy - poinformowały w środę nieoficjalnie źródła w Komisji Europejskiej.

Czytaj całość...
Apel mieszkańców Augustowa do Komisji Europejskiej
poniedziałek, 03 wrzesień 2007
ImageSpołeczny Komitet Wspierania Budowy Obwodnicy Augustowa i miejscowe organizacje pozarządowe zaapelowały po raz kolejny do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso o wycofanie wniosku wstrzymującego budowę obwodnicy. Organizacje ponownie zaprosiły Barroso do przyjazdu do doliny Rospudy.
Czytaj całość...
Kolejne miliony wyrzucone w błoto
wtorek, 22 maj 2007
ImageFrekwencja w referendum w sprawie obwodnicy Augustowa nie przekroczyła 30 %. Warszawa, Augustów, Białystok, Polska — Pomimo tego, że w ciągu ostatnich tygodni do głosowania za budową obwodnicy Augustowa przez najszerszą część Doliny Rospudy wzywał Premier, wszyscy koalicjanci oraz główna partia opozycji, pomimo płatnych ogłoszeń zamieszczanych przez władze Augustowa w regionalnej prasie, frekwencja w referendum w województwie podlaskim nie przekroczyła 30%. W związku z tym jego wynik nie będzie ważny nawet jako wyraz opinii mieszkańców województwa.
Czytaj całość...
Podlaskie: Referendum nieważne
poniedziałek, 21 maj 2007
ImageReferendum w sprawie budowy obwodnicy Augustowa jest nieważne. Frekwencja wyniosła 21,56 procent - aby referendum było ważne, do urn musiałoby pójść 30 proc. uprawnionych do głosowania.
Czytaj całość...
Rospuda: most wiszący zamiast estakady ?
wtorek, 15 maj 2007
ImagePrzebywający w zeszłym tygodniu w okolicach Augustowa premier Jarosław Kaczyński nie wykluczył poprowadzenia kontrowersyjnej obwodnicy miasta przez dolinę Rospudy na podwieszanym moście. Takie rozwiązanie miałoby zmniejszyć wpływ planowanej inwestycji na środowisko. Szef rządu zaznaczył, że władze są gotowe przeznaczyć dodatkowe fundusze na wykonanie dużo droższej przeprawy przez dolinę. Budowa podwieszanego mostu ma być droższa od estakady o ok. 300 mln zł.
Czytaj całość...
Giertych nie chce mostu nad doliną Rospudy
sobota, 12 maj 2007
ImageBudowa mostu wiszącego nad doliną Rospudy jest zbyt droga i niezgodna ze stanowiskiem rządu - powiedział w Suwałkach na konferencji prasowej wicepremier Roman Giertych, który jest przeciwny takiemu rozwiązaniu.
Czytaj całość...
Premier nie wyklucza innego wariantu obwodnicy Augustowa
czwartek, 10 maj 2007
ImagePremier Jarosław Kaczyński nie wykluczył budowy nad doliną Rospudy wiszącego mostu, po którym miałaby przebiegać obwodnica Augustowa (Podlaskie), gdyby przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości Polska przegrała proces w sprawie obecnego jej przebiegu, czyli z estakadą.
Czytaj całość...
Tysiące chętnych na rejs do doliny Rospudy
niedziela, 06 maj 2007
ImageOkoło pięć tysięcy pasażerów przewiozła w długi majowy weekend Żegluga Augustowska. Pomimo niesprzyjającej pogody w regionie, tłumy turystów oczekują na rejsy statkami - poinformował dyrektor Żeglugi Augustowskiej Sławomir Aleksandrowicz. Dodał, że największym zainteresowaniem cieszyły się rejsy do doliny Rospudy.
Czytaj całość...
WSA: decyzja ministra ws. Rospudy uchylona
piątek, 27 kwiecień 2007
ImageWojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił postanowienie ministra środowiska ws. obwodnicy Augustowa przez dolinę Rospudy. Na mocy nieprawomocnego wyroku WSA minister ma ponownie rozważyć, czy powinna ona biec tunelem, czy estakadą.  To efekt skragi jaką na postanowienie ministra z 14 lipca 2006 r. złożyły trzy organizacje ekologiczne, które domagają się ponownego rozpatrzenia przebiegu całej trasy, z uwzględnieniem wariantu alternatywnego.
Czytaj całość...
Rospuda: drugi wniosek przeciw Polsce w Trybunale
poniedziałek, 16 kwiecień 2007
ImageDo Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu trafił wniosek o wstrzymanie zalesiania Puszczy Augustowskiej. Wraz z nim wpłynęła skarga przeciw Polsce, dotycząca łamania przepisów ochrony środowiska. Zgodnie w wielokrotnymi deklaracjami komisarza ds. ochrony środowiska Stawrosa Dimasa, dolina rzeki Rospudy jest terenem unikatowym i żadne kompensaty (np. nasadzenia drzew) nie są w stanie naprawić szkód, jakie wywołałaby budowa obwodnicy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 20