informacje
Marketing na zielono: wegetarianie kontra ekolodzy
czwartek, 06 wrzesień 2007

ImageOrganizacje chroniące prawa zwierząt i nawołujące do wegetarianizmu prowadzą kampanie, w których przekonują, że jedzenie mięsa wpływa gorzej na środowisko niż jazda terenowym samochodem.

Czytaj całość...
Sejm znowelizował ustawę o nasiennictwie
środa, 05 wrzesień 2007

ImageSejm znowelizował w środę ustawę o nasiennictwie, która ma na celu dostosowanie polskich przepisów do nowych dyrektyw UE. Rząd przedstawił propozycję zmiany dotychczasowej ustawy o nasiennictwie z 2003 roku, gdyż Komisja Europejska zaliczyła 5 gatunków roślin warzywnych (cebulę, czosnek, karczochy, rabarbar oraz szalotkę) do gatunków, których rozmnażanie odbywa się poprzez materiał siewny.

Czytaj całość...
Tajne informacje o bałtyckich rybach
piątek, 11 maj 2007
ImagePolski rząd już dwa lata temu powinien poinformować konsumentów, że ryby z Bałtyku mogą zawierać rakotwórcze dioksyny. Taki obowiązek nałożyła na nas Unia Europejska.
Czytaj całość...
Brak eko - środków
poniedziałek, 30 kwiecień 2007
ImageCzy pali się zielone światło dla produkcji żywności ekologicznej w Polsce? Zdania są podzielone. Z jednej strony liczba gospodarstw po naszym wejściu do unii europejskiej wzrosła prawie trzykrotnie, a z drugiej brakuje jeszcze odpowiednich uregulowań prawnych.
Czytaj całość...
Rośnie liczba gospodarstw ekologicznych
środa, 21 marzec 2007
ImageW 2007 r. będzie w Polsce ok. 12,5 tys. gospodarstw zajmujących się produkcją ekologiczną - wynika z prognoz zaprezentowanych we wtorek podczas I Forum Producentów Żywności Ekologicznej w Warszawie. W 2006 roku gospodarstw ekologicznych było w naszym kraju ok. 9,2 tys., rok wcześniej ok. 7,2 tys. Chociaż produkcję żywności metodami ekologicznymi podejmuje coraz więcej rolników, nadal stanowi ona margines.
Czytaj całość...
Polska ekologiczna żywność w sklepach sieci Carrefour
wtorek, 06 marzec 2007
ImageSieć sklepów Carrefour oraz Stowarzyszenie Polska Ekologia podpisały w Ministerstwie Rolnictwa list intencyjny. Francuski koncern zamierza przy wsparciu stowarzyszenia zawrzeć umowy handlowe z producentami i dostawcami polskiej certyfikowanej żywności ekologicznej, by ją sprzedawać na specjalnie wyeksponowanych miejscach w swojej sieci polskich sklepów.
Czytaj całość...